вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten odmiana płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий